جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.

سربازان امریکایی به زودی بدون دوربین می‌توانند در تاریکی ببینند

در ماه فوریه، گروهی از دانشمندان چینی و امریکایی گزارش دادند که موفق شده‌اند به موش‌ها توانایی دیدن در تاریکی را بوسیله تزریق نانوذرات در چشم موش‌ها بدهند.

در آن زمان پژوهشگری به نام Xue Tian  گفت وی فکر می‌کند که دقیقا همین روش را می‌توان برای چشم انسان نیز به کار برد و حالا، یکی از دانشمندان توضیح می‌دهد که چرا اولین افرادی که تحت این فرآیند قرار می‌گیرند احتمالا سربازان ارتش امریکا هستند. 

خداحافظی با عینک‌های دید در شب

پژوهشگران در مطالعه‌شان که در نشریه Cell به چاپ رسید، بیان کردند که فناوری دید در شب آن‌ها می‌تواند کاربردهای نظامی داشته باشد. همچنین اخیرا استاد مهندسی دانشگاه ایالتی آریزونا باردن النبای قابلیت بالقوه‌ی این فناوری را توضیح داد. 

طبق نظر النبای ، سربازان می‌توانند گزینه آزمودن این فناوری باشند چرا که به آن‌ها امکان دید در شب بدون نیاز به عینک‌های مخصوص جاگیر را می‌دهد. وی همچنین مطرح کرد که این روش می‌تواند یک گزینه مهندسی ژنتیک برای الهام‌بخشی سربازان باشد که قابلیت دید در شب موقتی است و در موش‌ها حدود ۱۰ هفته باقی ماند.

آزمون‌های بیشتری لازم است

موقتی باشد یا نباشد، النبای فکر می‌کند همچنان نیاز است سربازان عینک‌های دید در شبشان را برای مدتی همراه داشته باشند. وی می‌گوید: مدتی طول می‌کشد تا جنگجویان این فناوری را دریافت کنند چرا که نیاز به کار بسیار بیشتری است تا از ایمن بودن این فناوری برای گسترش و عملکرد آن در انسان مطمئن شویم. 

به اشتراک بگذارید

منبع: Futurism

دسته ها:
دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
مطلع شدن
رفتن به نوار ابزار