منو

فوتینو در شبکه‌های اجتماعی

نوشته شده توسط admin

آیا در آینده می‌توانیم نسخه‌ی دومی از مغزمان تهیه کنیم؟

آینده‌ای را تصور کنید که در آن، ذهنتان هرگز نمی‌میرد. وقتی جسمتان رو به افول می‌گذارد، ماشینی ذهن شما را با جزئیات دقیق اسکن می‌کند تا سیم‌کشی منحصربه‌فرد آن را ثبت کند. یک سیستم کامپیوتری هم به کمک این داده‌ها، ذهن شما را شبیه‌سازی می‌کند. درست مانند فونوگراف

چرا جهان ما ۴ بعدی است؟

نظریه ریسمان همچنان به عنوان یکی از بهترین حدس‌های ما در درک کامل عالم است. طبق این نظریه، جهان به صورت ۲۶ بعدی وجود دارد! در نتیجه این بسیار عجیب است که چرا فقط ۴ بعد آن برای آشکار شده است. شاید باید طور دیگری به این مسأله نگاه کرد.

انرژی تاریک چیست و چه نظریه‌هایی برای آن وجود دارد؟

برخلاف ماده معمولی، انرژی تاریک فشار منفی دارد، و این فشار منفی گرانش را دافعه می‌کند. انرژی تاریک ظاهرا در تمام کیهان به صورت هموار و یکنواخت پخش شده، و با ماده معمولی تنها از طریق گرانش برهمکنش می‌کند و آزمایش آن در آزمایشگاه تقریبا غیر ممکن است.

روش‌شناسی علم

فیلسوفان علمِ اوایل قرن بیستم عمدتا در فضایی تجربه‌گرایانه تنفس می‌کردند. «پوزیتیویسم منطقی» شکلی از تجربه‌گرایی افراطی است که در اروپای اوایل قرن بیستم، به ویژه در وین، شکل گرفت. این جنبش را گروهی دانشمند و فیلسوف طرفدار علوم تجربی، که از لفاظی‌ها و استدلال‌های پیچیده و مغلق فلسفی خسته شده بودند، پایه‌گذاری کردند.

بارگزاری مطالب بیشتر